Instagram hesap silme

Sosyal medya platformlarına kayıt olurken aşamalar gayet kolayken, hesap silmek istediğinizde aşamalar daha zordur. Bilindik en önemli sosyal medya platformlarından olan Instagram da hesap açmak basitken, hesap silmek zordur. Silmek için uğraştığınız da kararlı iseniz ilk önce instagram hesabı dondurmak için uğraşır yinede silmek istediğinizde mecburen silmeniz mümkün kılınacaktır.

Instagram, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook tarafından satın alındıktan sonra her geçen gün binlerce kişinin bu platformun bağımlısı olduğunu söyleyebiliriz. Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram da fotoğraf, video, yazı, boomerang, canlı yayın yapabilirsiniz. Sizde bunları artık yapmak istemiyor olabileceğinizden, instagram hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Instagram hesabı silmek için aşamaları merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram hesap silme nasıl yapılır?

İlk olarak telefon veya bilgisayarınız da bulunan internet tarayıcılarından “https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/” adresine giderek, instagram hesap bilgilerinizi girip, instagrama giriş sağlayınız.

Hesabını Geçici Olarak Kapat kısmı açıldıktan sonra karşınıza çıkacak olan soruyu ve şifreyi girerek devam ediniz.

Hesabını neden kapatıyorsun sorusuna uygun cevabınızı seçebilir veya Başka bir şey cevabını seçerek rahat devam edebilirsiniz.

Sorunun cevabını seçtikten sonra devam etmek için instagram şifrenizi tekrar girmeniz istenmektedir. Şifrenizi giriniz.

Instagram şifrenizi girdikten sonra Hesabı geçici olarak kapat kısmına basınız. Ekrana gelecek olan Evet, Hayır butonundan Evet butonuna basınız.

Instagram hesabınız kapatıldı, 1 hafta sonra Instagram hesap silme işlemi tamamlanacaktır. Bu süre zarfında Instagram hesabınıza giriş yaparsanız, hesabınız aktif olup silinmeyecektir. Her ne kadar sizi başka sitelerde hesabınız silindi olarak konuyu tamamlasalar da, onlarında bilmediği bir gerçek var ki, hesap anından silinmiyor. Instagram hesap kapatma işlemi 1 haftadır.

Instagram Hesabı Kapatma (dondurma) Telefon veya Bilgisayardan nasıl yapılır?

Hesap dondurma ile ilgili olarak size bir önceki konularımızda açık bir şekilde anlatmıştık. Kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Instagram Edit (https://www.instagram.com/accounts/edit/) adresine internet tarayıcınız ile giriniz. (chrome, safari, opera vs.)
  • Hesabı geçici olarak kapat butonundan, instagram hesap kapatma sayfasına geliniz.
  • Açılan sayfada seçmeli soru ve şifreyi giriniz.
  • Hesabı geçici olarak kapat butonuna basarak instagram hesabınızı dondurunuz.

Bir cevap yazın