Instagram Profil Fotoğrafı değiştirme 2020

Instagram’da profil fotoğrafının nasıl değiştirileceğini bu konu üzerinden güncelleyerek sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Kullanıcıların son zamanlarda yapmış olduğu aramalarda bu konuyla ilgili problemler yaşadıklarını gördüğümüz için bu tarz bir çözüm konusunu güncellemeye karar verdik. Bir önceki konumuzu 2019 yılında yayınlamıştık.

O konu yokmuş gibi davranıp size tekrardan instagram’da profil fotoğrafınızı nasıl değiştireceğinizi kademe kademe anlatacağız.

Instagram’da profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  1. Telefonun, tablet veya bilgisayardan instagram uygulamasına giriş yaparak, hesabızı açınız.
  2. Eğer instagram hesabınız yoksa instagram hesabı nasıl açılır isimli konumuzdan yararlanarak kendinize yeni bir hesap oluşturunuz.
  3. Instagram’a giriş yaptıktan sonra profilinize giriniz. (Sağ alt kısımda bulunan kalbin yanındaki fotoğrafa basarak profilinize girebilirsiniz.)
  4. İsminizin altında yazan düzenle kısmına basarak Profili düzenle kısmına giriniz.
  5. Profil Fotoğrafını Değiştir kısmına basarak; mevcut fotoğrafı kaldır, facebook’tan aktar, fotoğraf çek, kütüphaneden (telefonun galerisinden) seç kısımlarından hangisinden fotoğraf yüklemek istiyorsanız onu seçiniz.
  6. Fotoğrafı seçtikten sonra sağ üst kısımda bulunan bitti butonuna basarak güncellemeyi yaparak, fotoğrafın değişmesini sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum üzerinden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın